10-lecie NCNWEAVE Fundusze NorweskieZobacz film NCNOtwarte konkursy NCNPrzykłady finansowanych projektówKonkurs DIOSCURI

Aktualności


Jubileusz online

wtorek, 7 września 2021

9-10 września Narodowe Centrum Nauki świętować będzie 10-lecie swojej działalności. W ciągu ponad dekady ogłosiliśmy 200 konkursów i przyznaliśmy ponad 23 tys. grantów. Święto NCN jest więc świętem nauki oraz badaczek i badaczy z całego kraju. »


Wysyłka decyzji w konkursie MINIATURA 5

środa, 1 września 2021

1 września zostały wysłane decyzje dla wniosków złożonych w konkursie MINIATURA 5 w lipcu, które nie zostały zakwalifikowane do finansowania z powodu niespełnienia wymogów formalnych. »


Morze Bałtyckie w badaniach laureatów konkursu SONATINA 5

środa, 25 sierpnia 2021

Program SONATINA przeznaczony jest dla badaczy, którzy niedawno uzyskali stopień doktora. W ostatnio rozstrzygniętej edycji 52 naukowców otrzymało finansowanie o łącznej wartości sięgającej prawie 34 mln zł. Laureaci dzięki przyznanym grantom będą mieli możliwość lepiej zbadać różnorodne zagadnienia z wielu dziedzin nauki. Jedną z nich są odkrycia związane z obszarem Morza Bałtyckiego oraz procesami w nim zachodzącymi. »


Webinarium informacyjne na temat programu POLONEZ BIS

środa, 25 sierpnia 2021

W piątek 10 września 2021 r. o godz. 9:00 (CEST) odbędzie się webinarium informacyjne dla instytucji zainteresowanych goszczeniem badaczek i badaczy w ramach programu POLONEZ BIS. Konkurs przeznaczony jest dla doświadczonych zagranicznych naukowców, którzy na 24 miesiące przeprowadzą się do Polski. »


Większy budżet na projekty NCN

czwartek, 19 sierpnia 2021

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki budżet Narodowego Centrum Nauki został w tym roku zwiększony o 30 mln złotych. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na finansowanie badań w ramach konkursów ogłaszanych przez Centrum. »


Pierwsze wyniki piątej edycji konkursu MINIATURA: 58 naukowców otrzyma środki na realizację pojedynczych działań naukowych

poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Opublikowaliśmy pierwszą listę rankingową konkursu MINIATURA 5, w którym badacze mogą ubiegać się o środki na badania wstępne, i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze lub konsultacyjne. Na podstawie decyzji ekspertów NCN do finansowania skierowanych zostało 58 pojedynczych działań naukowych o łącznej wartości ponad 2,3 mln zł. »


Komunikat dotyczący wysyłki decyzji w konkursie MINIATURA 5

czwartek, 12 sierpnia 2021

12 sierpnia 2021 r. zostały wysłane decyzje dla wniosków złożonych w konkursie MINIATURA 5 w czerwcu, które nie zostały zakwalifikowane do finansowania z powodu niespełnienia wymogów formalnych. »


Znamy wyniki konkursu SONATINA 5. W ręce 52 młodych naukowców trafi prawie 34 mln zł.

czwartek, 5 sierpnia 2021

Ogłosiliśmy wyniki piątej edycji konkursu SONATINA. Badacze, którzy niedawno otrzymali stopień naukowy doktora, otrzymają prawie 34 mln zł na badania i staże w prestiżowych ośrodkach zagranicznych. »


Wysyłka decyzji w konkursach OPUS 21, PRELUDIUM 20

wtorek, 3 sierpnia 2021

3 sierpnia zostały wysłane decyzje dla wniosków, które nie spełniały wymagań formalnych w konkursach: OPUS 21, PRELUDIUM 20.  »


Ogłoszenie konkursu Solar-Driven Chemistry 2021

piątek, 30 lipca 2021

Narodowe Centrum Nauki (NCN), we współpracy z siecią Solar-Driven Chemistry, zaprasza do składania wniosków o finansowanie międzynarodowych projektów badawczych w ramach nowej edycji konkursu pt. Solar-Driven Chemistry Call 2021. »


Strony