Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.
Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.
1) Aktualny status doktoranta (student studiów III stopnia)
2) Tytuł zawodowy magistra w dziedzinie nauk przyrodniczych (magisterskich o profilu biologicznym, biotechnologicznym i biomedycznym).
3) Znajomość podstawowych metod/technik laboratoryjnych stosowanych w biologii/biotechnologii, tj. hodowli in vitro, techniki PCR, Western-blot, mikroskopii immunofluorescencyjnej.
4) Doświadczenie w prowadzeniu badań nad komórkowymi modelami chorób genetycznych.
5) Umiejętność pracy w zespole oraz silna motywacja do pracy badawczej.
6) Dobra znajomość naukowego języka angielskiego w mowie i piśmie.
7) Gotowość do uczestnictwa w wyjazdach naukowych i szkoleniowych (krajowych i zagranicznych).
8) Dorobek naukowy w postaci publikacji lub komunikatów na konferencjach, szczególnie w zakresie autoimmunologicznych chorób skóry człowieka. Preferowany będzie dorobek w zakresie jak najbardziej zbliżonym do tematyki grantu (łuszczyca, autoimmunologiczne choroby skóry).
9) Posiadanie nagród lub wyróżnień za pracę badawczą. Preferowane będą nagrody i wyróżnienia związane merytorycznie z tematyką chorób ludzkich.
1) Realizacja projektu dotyczącego molekularnych podstaw regulacji aktywności lizosomu, potencjalnego celu interwencji terapeutycznej w chorobach zapalnych skóry, na przykładzie łuszczycy.
2) Uczestnictwo w planowaniu i prowadzeniu doświadczeń, analizie wyników oraz przygotowywaniu manuskryptów publikacji.
3) Prowadzenie, analiza i dokumentacja badań laboratoryjnych wykonywanych w ramach projektu.
4) Udział w pracach naukowych i organizacyjnych Katedry.
Zatrudnienie nastąpi na podstawie umowy stypendialnej, na okres minimum 6 miesięcy.
2) Planowane rozpoczęcie pracy w projekcie: 15.07.2022.
3) Miejsce pracy: Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii, Katedra Biologii i Genetyki Medycznej, ul. Wita Stwosza 59, Gdańsk.
4) Stypendium wypłacane będzie zgodnie z Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych w Projektach Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki oraz zgodnie z zasadami określonymi w przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Wysokość stypendium jest uzależniona od stażu pracy w projekcie i wynosi 1.000,00 PLN brutto przez okres pierwszych 6 miesięcy).
Wymagane dokumenty:
1) CV, w tym informacje o publikacjach, doniesieniach konferencyjnych, nagrodach, wyróżnieniach, ukończonych kursach, szkoleniach, itp., tytuł pracy magisterskiej oraz nazwisko Promotora i miejsce wykonywania pracy.
2) Kopia dyplomu poświadczającego otrzymanie tytułu zawodowego magistra w dziedzinie nauk biologicznych
3) Klauzula informacyjna