Oferty pracy w projektach finansowanych przez NCN


Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.

Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.

Oferta pracy

Nazwa jednostki: Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Katedra Podstaw InformatykiWrocław, Inne oferty z tego miasta »
Nazwa stanowiska: stypendysta (2 stanowiska)
Wymagania:

Kandydat powinien spełniać następujące wymagania.
• Tytuł zawodowy inżyniera, licencjata lub magistra z informatyki lub matematyki nadany w ciągu ostatnich 4 lat.
• Ukończone kursy z Matematyki dyskretnej, Rachunku prawdopodobieństwa i Teorii grafów (lub pokrewne).
• Podstawowa wiedza z zakresu struktur danych i algorytmiki.
• Bardzo dobra umiejętność programowania i prowadzenia badań symulacyjnych (C, C++, C#, Python, Julia lub Java).
• Dobra znajomość języka angielskiego.
• Dodatkowe kwalifikacje: doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych ze strukturami losowymi i sieciami złożonymi.
• Stypendium naukowe NCN można łączyć z innymi stypendiami oraz wynagrodzeniami finansowymi ze środków NCN przyznanymi w ramach więcej niż jednego projektu badawczego, z tym że łączna kwota pobieranych stypendiów i wynagrodzeń nie może przekroczyć 5000 zł miesięcznie.

Opis zadań:

Zadania zgodne z opisem projektu w ramach konkursu OPUS-25 „Nowoczesne narzędzia analizy sieci złożonych”, nr 2023/49/B/ST6/02517, w szczególności:
• uczestnictwo w roboczych spotkaniach projektowych,
• uczestnictwo w seminarium algorytmicznym Katedry Podstaw Informatyki na Politechnice Wrocławskiej,
• realizowanie zadań programistycznych powierzonych przez kierownika projektu (m.in. implementowanie modeli grafów mających dobrze odzwierciedlać sieci rzeczywiste; eksperymentalne badanie własności zaimplementowanych modeli, a także sieci rzeczywistych, ze szczególnym uwzględnieniem parametrów identyfikujących strukturę społecznościową),
• prowadzenie prac badawczych wskazanych przez kierownika projektu (m.in. projektowanie modeli grafów mających dobrze odzwierciedlać sieci rzeczywiste; badanie i dowodzenie własności zaproponowanych modeli, ze szczególnym uwzględnieniem parametrów identyfikujących strukturę społecznościową),
• uczestnictwo w wyjazdach naukowych, warsztatach i konferencjach wskazanych przez kierownika projektu.

Oferujemy:
• zatrudnienie w prestiżowej Uczelni,
• pracę w renomowanym zespole naukowym
• możliwość rozwoju naukowego

Perspektywy rozwoju:
W przypadku pomyślnie układającej się współpracy istnieje możliwość kontynuacji badań w ramach zespołu oraz aplikowania o kolejne projekty w tym nurcie badań.
Zaangażowana praca przy zadaniach projektowych może doprowadzić do uzyskania ciekawych wyników badawczych, które wzbogacą istotnie dorobek naukowy kandydata/kandydatki i pomogą w drodze do uzyskania stopnia doktora. Również zrealizowanie stażu w projekcie NCN jest cennym punktem w CV młodego naukowca. Obie kwestie znacznie zwiększają szanse powodzenia kandydata/kandydatki przy aplikowaniu o kolejne staże, czy nawet własne granty.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 2 września 2024, 15:00
Forma składania ofert: pocztą
Warunki zatrudnienia:

Nazwa stanowiska: stypendysta (2 stanowiska)
Dziedzina: nauki inżynieryjno-techniczne
Dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja
Nr referencyjny: Styp_K68_W04N_D03_10_2024
Miejsce pracy: Wrocław
Rodzaj umowy: stypendium, 6 miesięcy (2 stanowiska) z możliwością przedłużenia
Wymiar etatu: stypendium
Wydział Jednostka/ Komórka organizacyjna: Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Rodzaj stanowiska: stypendysta
Ostateczny termin składania zgłoszeń do udziału w konkursie: do dnia 02.09.2024 do godziny 15:00
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 09.09.2024
Planowany termin zatrudnienia: 01.10.2024
Okres Zatrudnienia i Wynagrodzenie: 6 miesięcy z możliwością przedłużenia, stypendium 2500 zł/mc

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty (dostępne pod adresem Barbara.Sekowska@pwr.edu.pl lub Marta.Hoffman-Homa@pwr.edu.pl):
1. Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora.
2. Syntetyczny życiorys.
3. Odpis/kopia dokumentu stwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego magistra/inżyniera/licencjata.
4. Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej.
5. Wykaz publikacji.
6. Wykaz i opis staży naukowych.
7. Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych

Dokumenty aplikacyjne w języku polskim lub angielskim prosimy przesłać:
- pocztą tradycyjną na adres korespondencyjny Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław (Barbara Sękowska, Marta Hoffman-Homa) lub
- pocztą elektroniczną na adres mailowy (Barbara.Sekowska@pwr.edu.pl, Marta.Hoffman-Homa@pwr.edu.pl) do dnia 02.09.2024, do godziny 15:00
W tytule wiadomości prosimy zaznaczyć nr ref.: Styp_K68_W04N_D03_10_2024
Aplikacje osób przesyłających swoje dokumenty bez wskazania konkretnego nr referencyjnego oraz przesłane po terminie składania ofert nie będą rozpatrywane.
Decyduje data wpłynięcia dokumentów.
Za ostateczny termin wpłynięcia dokumentów aplikacyjnych uznaje się godz. 15:00 w dniu wskazanym w informacji o konkursie tj. 02.09.2024
Otrzymanie dokumentów od kandydatki/kandydata zostanie potwierdzone przez asystentkę/asystenta ds. kadr za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany w zgłoszeniu.
Wszelkich informacji na temat przebiegu konkursu udzielają pod adresem poczty elektronicznej: malgorzata.sulkowska@pwr.edu.pl (sprawy merytoryczne) lub barbara.sekowska@pwr.edu.pl (sprawy organizacyjne).

Zgłoszenia kandydatek/kandydatów będą rozpatrywane przez Komisję konkursową powołaną przez prof. dr hab. inż. Dariusza Łydżbę, Prorektora ds. Współpracy.
Po zamknięciu postępowania konkursowego przesłane pocztą tradycyjną aplikacje, zainteresowani będą mogli odebrać od asystentki/asystenta ds. kadr w terminie 6 miesięcy po zamknięciu postępowania konkursowego, za pokwitowaniem odbioru.

Uczelnia zastrzega, że konkurs może zostać nierozstrzygnięty.

Prowadzone przez Politechnikę Wrocławską nabory i konkursy są otwarte, realizowane przy zachowaniu przejrzystych i transparentnych zasad opartych na czytelnych i jednoznacznych kryteriach oceny merytorycznej z uwzględnieniem zróżnicowanej kariery zawodowej. Politechnika Wrocławska prowadzi procedury rekrutacyjne zgodnie z wytycznymi Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych oraz Polityki Otwartej, Przejrzystej i Merytorycznej Rekrutacji naukowców (OTM-R) w Politechnice Wrocławskiej.

Prowadzone przez Politechnikę Wrocławską nabory i konkursy są prowadzone z uwzględnieniem polityki równości szans zgodnie z „Planem Równości dla Politechniki Wrocławskiej na lata 2022-2024”
LINK PL: https://rowna.pwr.edu.pl/aktualnosci/plan-rownosci-dla-pwr-11.html
LINK EN: https://rowna.pwr.edu.pl/en/

Data dodania ogłoszenia: 2024-07-02 14:29:43

« wróć do ofert pracy