Oferty pracy w projektach finansowanych przez NCN


Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.

Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.

Oferta pracy

Nazwa jednostki: Małopolskie Centrum BiotechnologiiKraków, Inne oferty z tego miasta »
Nazwa stanowiska: Adiunkt
Wymagania:

Kryteria kwalifikacyjne
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
•posiadają co najmniej stopień doktora;
•posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
•biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania
• ukończone studia magisterskie na kierunku biologia molekularna lub na kierunkach pokrewnych
• doświadczenie w zakresie pracy z materiałem zakaźnym klasy 2 bezpieczeństwa biologicznego,
• znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie C1, umożliwiająca posługiwanie się literaturą naukową,
• udokumentowane publikacjami naukowymi (nie mniej niż 2 prace z pierwszym autorstwem w czasopismach z tzw. impact factor)
• doświadczenie w hodowlach komórkowych,
• doświadczenie w zakresie wirusologii molekularnej,
• doświadczenie w zakresie biologii molekularnej.

Kandydat powinien spełniać wymagania wynikające z Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, dostępnego na stronie: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala26_2019-zal1.pdf
• uzyskany stopień naukowy doktora nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie (Okres ten może być przedłużony o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy. Dodatkowo do tego okresu można doliczyć liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny);
• nie będzie osobą, dla której kierownik projektu był promotorem lub promotorem pomocniczym w jej przewodzie doktorskim;
• w ciągu ostatnich dwóch lat przed podjęciem zatrudnienia w projekcie nie była zatrudniona na podstawie umowy o pracę w podmiocie, w którym będzie realizowany projekt badawczy;
• w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w konkursach NCN;
• w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie zatrudniona u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę, w tym również u pracodawcy z siedzibą poza terytorium Polski.

Opis zadań:

Tytuł Programu/Projektu
Projekt OPUS17 (NCN): „Metabolity bałtyckich cyjanobakterii jako naturalna biblioteka związków wyjściowych w poszukiwaniu nowych leków antywirusowych”. PSP:K/PBO/000755

Zakres obowiązków
wg Regulaminu Pracy UJ - Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego

Do obowiązków kandydata należeć będzie:
Adiunkt badawczy będzie prowadził badania w ramach projektu: „Metabolity bałtyckich cyjanobakterii jako naturalna biblioteka związków wyjściowych w poszukiwaniu nowych leków antywirusowych”. Badania prowadzone będą w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. Adiunkt będzie współpracował z zespołem zaangażowanym w realizację projektu.
Będzie to praca laboratoryjna, konfiguracja eksperymentalna, przetwarzanie próbek. Kandydat może liczyć na dostęp do bogatego zaplecza laboratoryjno-aparaturowego.

Opis Programu/Projektu
Mimo postępu w dziedzinie medycyny, choroby zakaźne, w tym wywołane przez wirusy, stanowią jedno z większych zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka. W wymiarze globalnym, infekcje należą do głównych przyczyn zgonów. Obecnie, dostępnych jest zaledwie 90 leków przeciwwirusowych, a na ponad 200 tego typu infekcji brak jest skutecznych terapii. Niebezpieczne ogniska epidemii takich chorób jak różyczka czy ospa wietrzna często pojawiają się w różnych częściach świata. Jednak większe zagrożenie stanowią nowe patogeny, które są przenoszone transgranicznie lub od zwierząt i szybko rozprzestrzeniają się wśród ludności. W ramach projektu zainicjowane zostaną badania nad nowym lekiem, który mógłby znaleźć zastosowanie w zapobieganiu i/lub leczeniu infekcji wywołanych koronawirusami i flawiwirusami. Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań i śmiertelnych przypadków, wirusy te są szczególnie niebezpieczne. Opracowanie skutecznego leku pozwoli na kontrolę istniejących już zagrożeń oraz ochronę ludzi, w razie pojawienia się nowych odmian tych wirusów. W badaniach wykorzystane zostaną metabolity cyjanobakterii, jako naturalna biblioteka związków wyjściowych w poszukiwaniu nowych leków przeciwwirusowych. Nasze wstępne badania wykazały, że ekstrakty z biomasy bałtyckich cyjanobakterii stanowią obiecujące źródło związków hamujących infekcje wywołane flawiwirusami i koronawirusami. Wynik ten zainspirował nas do podjęcia dalszych badań, których celem jest (1) izolacja i identyfikacja nowych związków o aktywności przeciwwirusowej; (2) utworzenie biblioteki cyjanobakteryjnych związków przeciwwirusowych (CAAs – cyanobacterial antiviral agents); (3) określenie mechanizmu działania CAAs oraz (4) ocena innej aktywności CAAs. Efekty końcowe projektu, tj. biblioteka cyjanobakteryjnych związków przeciwwirusowych, wyniki badań nad ich aktywnością, jak również poznanie genomu cyjanobakterii produkujących te związki, ułatwią w przyszłości dalsze prace nad nowym lekiem przeciwwirusowym. Badania te powinny obejmować analizy QSAR (quantitative structure-activity relationship) oraz optymalizację farmakologicznych właściwości produktu przez modyfikację jego struktury, opracowanie efektywnej metody jego otrzymywania, ADME (adsorption, distribution, metabolism, excretion), badania toksykologiczne na modelach zwierzęcych oraz inne doświadczenia, które powinny poprzedzać badania kliniczne.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 18 lipca 2024, 23:59
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę
Wymiar czasu pracy: Pełny etat
Planowany okres zatrudnienia: 6 miesięcy
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: Sierpień/wrzesień 2024
Wynagrodzenie wg Regulaminu wynagradzania UJ

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty aplikacyjne:
1.CV,
2.kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
3.kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
4.informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
5.oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
6.oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
7.oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie:
https://cso.uj.edu.pl/-nauczyciele

Dodatkowe dokumenty aplikacyjne:
1. Pełne Curriculum vitae
2. Wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa oraz liczby cytowań),
3. Recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka/Kandydat posiada,
4. Opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata/ Kandydatki do pracy naukowej.
5. Oświadczenie o spełnieniu wymogów konkursowych, ze szczegółowym opisem w jaki sposób każdy z wymogów został spełniony.

Przebieg postępowania konkursowego:
Pierwszym etapem postępowania konkursowego jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Oferty, które przejdą pozytywnie weryfikację formalną podlegają ocenie merytorycznej podczas, której może zostać przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna (bezpośrednio lub za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej), po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kandydatem /Kandydatką.
Od negatywnej oceny Komisji konkursowej, Kandydatowi /Kandydatce przysługuje prawo do złożenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji.
Proces konkursowy prowadzony jest zgodnie z Polityką Otwartej, Transparentnej i Merytorycznej Rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Forma składania zgłoszeń pocztą elektroniczną na adres job.mcb@uj.edu.pl, tytuł ADIUNKT BADAWCZY_ OPUS 17_post-doc_KP – Imię i Nazwisko

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu Najpóźniej do 05.08.2024
Sposób informowania o wynikach konkursu: Pocztą elektroniczną
Dodatkowe pytania należy kierować na adres e-mail: job.mcb@uj.edu.pl

Przy wyborze Kandydatów /Kandydatek Uniwersytet Jagielloński kieruje się zasadami zawartymi w Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.
Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.

Data dodania ogłoszenia: 2024-07-04 09:09:57

« wróć do ofert pracy