Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.
Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.
Wymagane umiejętności: dobra znajomość języka angielskiego; umiejętności programowania komputerowego; co najmniej podstawowa znajomość narzędzi statystycznych, umiejętności programowania komputerowego (np. Matlab, Python), chęć pracy z pacjentem w klinice
Wymagane wykształcenie: magister fizyki/optyki, inżynierii elektrycznej/elektronicznej; informatyki, inżynierii biomedycznej, optometrii lub nauk pokrewnych
Doktorant/ka dołączy do zespołu inżynierów biomedycznych, biochemików, okulistów i optometrystów zajmujących się badaniem filmu łzowego, którym kieruje dr hab. inż. Dorota Szczęsna-Iskander, prof. ucz. Eksperymentalna część projektu jest przeprowadzana w klinice okulistycznej. Część analityczna jest prowadzona na Politechnice. W ramach projektu są przeprowadzane kompleksowe wzdłużne badania fizjologii powierzchni oka i filmu łzowego, przy użyciu tradycyjnych i eksperymentalnych technik, w scenariuszu, w którym ZSO jest indukowany (jatrogennie, poprzez chirurgię zaćmy) i leczony.
Zadaniem stypendysty będzie asystowanie w pomiarach oczu pacjentów w klinice okulistycznej, przeprowadzenie analizy ilościowej i jakościowej rejestrowanych obrazów powierzchni oka, opracowanie analizy statystycznej parametrów powierzchni oka, pomoc w opracowaniu modelu predykcyjnego przebiegu suchego oka po chirurgii zaćmy.
Maksymalny czas trwania stypendium: 33 miesiące / 5000 zł/m-c. Stypendium naukowe NCN można pobierać, jeżeli przez cały okres realizacji zadań w projekcie badawczym stypendysta jest doktorantem w szkole doktorskiej.
Dodatkowe informacje:Etapy rekrutacji: Termin składania wniosków: do 27 listopada 2024r./ Termin rozmów on-line: 28 listopada 2024 / Rozstrzygnięcie konkursu 29 listopada 2024 / Rozpoczęcie pracy w projekcie 1 grudnia 2024.
Dokumentację prosimy wysyłać w formacie PDF na adres kierownika projektu z tytułem „SONATA BIS–stypendysta”: dorota.szczesna-iskander@pwr.edu.pl