Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.
Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.
Do konkursu mogą przystąpić osoby, spełniające wymogi określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.) oraz spełniające następujące wymagania:
1. Doktorat w naukach humanistycznych lub społecznych (preferowana socjologia lub antropologia) uzyskany nie wcześniej niż do 7 lat od daty planowanego zatrudnienia.
2. Istotne zainteresowanie szkolnictwem wyższym oraz kapitalistycznymi transformacjami społeczeństw Europy Środkowej i Wschodniej.
3. Aktualny stan wiedzy w zakresie najnowszych badań szkolnictwa wyższego.
4. Doświadczenie w prowadzeniu badań jakościowych, włączając w to wykorzystywanie programów do analizy jakościowej (np. MaxQDA)
5. Doświadczenie w krytycznej analizie dyskursu.
6. Udokumentowana ekspertyza w zakresie powyższych kwalifikacji (preferowane publikacje naukowe, które mogą to potwierdzić – ewentualnie obroniona i niepublikowana praca doktorska).
7. Doskonała znajomość (pisemna i ustna) języka polskiego i angielskiego.
8. Doskonałe umiejętności zarządzania i organizacji pracy (swojej i innych).
9. Umiejętność do współpracy w wielodyscyplinarnym zespole badawczym.
Wymagania językowe:
Polski (płynny – C1; preferowany: ojczysty – większość materiałów do analizy jest wyłącznie w języku polskim)
Angielski (płynny – C1)
Udział w projekcie badawczym NCN SONATA BIS zatytułowanym „Początki i rozwój peryferyjnej postaci kapitalizmu akademickiego w Polsce (1990-2021)”, kierowanym przez dra Krystiana Szadkowskiego. Zakres prac będzie obejmował:
a) sporządzanie przeglądów literatury; b) tworzenie i analiza korpusu artykułu z gazet dotyczących protestów akademickich i studenckich w polskim sektorze w latach 1990-2021; c) prowadzenie wywiadów; d) realizację mieszanych studiów przypadku i sporządzanie raportów ze studiów przypadku; e) kodowanie danych jakościowych; f) przeprowadzanie krytycznej analizy dyskursu wybranych materiałów; uczestnictwo w porównawczych analizach zebranych danych oraz opracowywanie częściowych wyników badania; g) uczestnictwo w przygotowywaniu artykułów naukowych; h) prezentację wyników w trakcie krajowych oraz międzynarodowych konferencji; i) nadzór i opiekę mentorską nad studentami.
Zatrudnienie w wymiarze pełno-etatowym (40 godzin w tygodniu) na okres 24 miesiące, planowane od 1 czerwca 2025 r. (dokładna data do ustalenia z wybranym kandydatem/kandydatką).
Wynagrodzenie miesięczne: 8980,00 PLN brutto/miesięcznie
Pracownia Komunikacji Naukowej to dynamiczne miejsce prowadzenia zaawansowanych badań z zakresu naukometrii, badań ewaluacji, badań szkolnictwa wyższego i nauki. Realizowane krajowe i międzynarodowe projekty stanowią okazję do rozwinięcia i nauczenia się różnych umiejętności badawczych i poznania aktualnego stanu problemów w polu nauki i szkolnictwa wyższego. Organizowane regularne seminaria badawcze (międzynarodowe i wewnętrzne), stanowią świetną okazję do prowadzenia realnej, intensywnej i rzeczywiście zespołowej praktyki naukowej. Multidyscyplinarny i zaawansowany teoretycznie zespół stanowi nieustanne źródło inspiracji. Świetna, równościowa atmosfera zespołowej pracy w przyjaznym i stabilnym miejscu pracy jest również zaletą.
Ewentualne pytania należy kierować do kierownika projektu – dr Krystiana Szadowskiego (krysszad@amu.edu.pl).
Więcej informacji: https://sc.amu.edu.pl/otwarty-konkurs-na-stanowisko-post-doc-2/