Oferty pracy w projektach finansowanych przez NCN


Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.

Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.

Oferta pracy

Nazwa jednostki: Instytut Fizyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w ToruniuToruń, Inne oferty z tego miasta »
Nazwa stanowiska: stypendysta (2 stanowiska)
Wymagania:

Student fizyki, fizyki technicznej, astronomii, automatyki i robotyki, informatyki stosowanej lub podobnych studiów. Umiejętność programowania w języku Python. Techniczne i analityczne myślenie, kreatywność, chęć nauki, znajomość języka angielskiego.
Wymagana jest częsta obecność osobista na terenie Instytutu Fizyki, aby wykonywać prace laboratoryjne.

Opis zadań:

Praca laboratoryjna związana z generacją i manipulacją ultrakrótkimi impulsami laserowymi, ich oddziaływaniem z próbkami gazowymi i analizą czasowo-spektralną impulsów. Zakres zagadnień obejmuje: lasery światłowodowe, optykę nieliniową, elektronikę, programowanie (analiza danych, kontrola eksperymentu), technikę próżniową, modelowanie, symulacje, obliczenia. Przykładowe zadania: projektowanie i ustawianie interferometru nieliniowego, sterowanie platformami przesuwnymi opartymi na silnikach krokowych, projektowanie elementów optomechanicznych rezonatora laserowego, dopasowywanie kształtów linii widmowych do modeli teoretycznych, itp.

Typ konkursu NCN: SONATA – NZ
Termin składania ofert: 9 kwietnia 2025, 23:59
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:

Stypendium na 6 miesięcy z możliwością przedłużenia
1000-3000 zł/miesiąc
Rozpoczęcie realizacji zadań od 14.4.2024 r.

Dodatkowe informacje:

Głównym celem projektu jest zbudowanie unikatowego układu do spektroskopii dwuwymiarowej wysokiej rozdzielczości, wykorzystującego optyczne grzebienie częstości i wnękę optyczną. Układ ten umożliwi bezpośrednie pomiary rozkładu prędkości koherencji optycznych w fazie gazowej, zderzeniowego transferu koherencji oraz korelacji między modami wibracyjnymi w molekułach wieloatomowych. Oprócz fundamentalnego znaczenia dla fizyki chemicznej oraz badań atmosfery, opracowana technika będzie mogła służyć do określania stężeń cząsteczkowych w wieloskładnikowych mieszaninach gazowych.
Nasze badania wykorzystują i posuwają naprzód najnowocześniejsze technologie optyczne i fotoniczne o szerokim zastosowaniu. Badania związanie z generacją i manipulacją ultrakrótkimi impulsami oraz ich oddziaływaniem z materią były wielokrotnie nagradzane nagrodą Nobla z fizyki i chemii, w szczególności w 2023 roku, 2018 roku, 2005 roku, 1999 roku, itd.
Wymagane dokumenty:
Dokumenty proszę wysłać na adres karolina.kitkowska@umk.pl ze sformułowaniem “CE2DIR_student_3” w temacie.
1. Podanie wraz z listem motywacyjnym
2. CV
3. Deklaracja potwierdzająca status studenta na uczelni w Polsce
4. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji
https://www.fizyka.umk.pl/panel/wp-content/uploads/Zalacznik-bez-tytulu-00016.pdf

Data dodania ogłoszenia: 2025-03-26 13:36:30

« wróć do ofert pracy