Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.
Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.
Ukończenie studiów magisterskich z obszaru chemii medycznej
Doświadczenie w chemicznej syntezie organicznej w ramach staży w ośrodkach zagranicznych (przynajmniej jeden odbyty staż zagraniczny dotyczący syntezy organicznej)
Potwierdzone przez opiekuna naukowego (promotora) doświadczenie w syntezie połączeń 1,3,5-triazynowych
Doświadczenie w komputerowo-wspomaganym projektowaniu leków
Znajomość języka angielskiego na poziomie B2+ lub wyższym
Komunikatywność, obowiązkowość, punktualność
Stypendysta/ka w okresie pobierania stypendium musi spełniać wymogi formalne nałożone przez NCN (Regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (stanowiącym załącznik do uchwały Rady nr 124/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r.)
Projektowanie i synteza chemiczna drugiej serii pochodnych 1,3,5-triazyny o spodziewanym działaniu antagonisty receptora 5-HT6, hamujących kinazy nekroptozy komórkowej
Opis zadań:
Zadania badawcze dotyczyć będą drugiego etapu realizacji w/w projektu OPUS, w którym głównym celem jest synteza serii pochodnych struktury wiodącej drugiej generacji o działaniu dualnego inhibitora nekroptozy i receptora serotoninowego 5-HT6, zidentyfikowanej w ramach pierwszego etapu prac syntezy i skriningu biologicznego in vitro w/w grantu. Modyfikacje chemiczne tej struktury wiodącej służyć będą poprawie profilu farmakologicznego oraz profilu bezpieczeństwa w perspektywie potencjalnego wykorzystania związków w terapii choroby Alzheimera.
Zadania Doktoranta-stypendysty obejmą:
opracowanie i optymalizację metod syntezy chemicznej pochodnych struktury wiodącej drugiej generacji
przeprowadzenie syntezy w celu uzyskania serii nowych związków (2,4,6-tripodstawionych pochodnych 1,3,5-triazyny z podstawieniami o zróżnicowanym układzie heterocyklicznym) o czystości wymaganej dla skriningu farmakologicznego (>95%)
CZAS TRWANIA
6 miesięcy
WARUNKI ZATRUDNIENIA
1000 zł brutto miesięcznie
WAŻNE TERMINY
Termin składania ofert: 10.12.2025 g. 23:59
Preferowana data rozpoczęcia pracy: 2.01.2026 r.
WAŻNE INFORMACJE
Rekrutacja odbywać się będzie na podstawie oceny złożonych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami
DOKUMENTY
Zgłoszenie powinno zawierać:
CV
list motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych
listę publikacji
2 listy referencyjne (niewymagane w przypadku kandydata ze Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJ)
zaświadczenie potwierdzające status doktoranta w szkole doktorskiej
informację o przetwarzaniu danych osobowych (podpisany skan)
Wniosek o przyznanie stypendium (podpisany skan)
Oświadczenie o spełnianiu warunków wymaganych przez NCN V (podpisany skan).
KONTAKT
Dokumenty należy przesłać drogą mailową na adres:
j.handzlik@uj.edu.pl