Oferty pracy w projektach finansowanych przez NCN


Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.

Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.

Oferta pracy

Nazwa jednostki: Politechnika Warszawska, Wydział FizykiWarszawa, Inne oferty z tego miasta »
Nazwa stanowiska: Student Stypendysta
Wymagania:

Wymagania
• posiadanie statusu studenta studiów II,
• doświadczenie w fizyce cząstek elementarnych lub jądrowej,
• silne zainteresowania eksperymentalną fizyką jądrową,
• praktyczna znajomość nowoczesnego języka programowania (np. C/C++, Java, Python) oraz Git,
• biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
• doświadczenie w pracy z oprogramowaniem eksperymentu AEGIS w CERN.

Opis zadań:

Opis pracy
Wybrany kandydat będzie pracował nad eksperymentalną integracją systemu sterowania opartego na sprzęcie i oprogramowaniu open source Sinara/ARTIQ dla układu produkcji, akumulacji i iniekcji pozytonów w eksperymencie AEgIS w Deceleratorze Antyprotonów w CERN. Celem jest integracja tych systemów z ogólnym systemem sterowania eksperymentu. Etap ten jest kluczowy dla produkcji antywodoru i pozytonium, a także dla opracowania procedury wymiany ładunku (charge exchange) stosowanej przy tworzeniu protonium.

Typ konkursu NCN: SONATA BIS – ST
Termin składania ofert: 26 maja 2026, 23:59
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:

Finansowanie
Wybrany kandydat otrzyma stypendium z grantu NCN SONATA BIS w wysokości 1500 zł/miesiąc od 1 czerwca 2026 do września 2026.
Dodatkowe korzyści
Przewidziane są również wyjazdy do ośrodka CERN na okres do trzech miesięcy w roku z dodatkowym wynagrodzeniem pokrywającym koszty utrzymania w rejonie Genewy.

Dodatkowe informacje:

Jak aplikować
Zgłoszenia i/lub pytania należy przesyłać drogą elektroniczną na adres:
agata.celej@pw.edu.pl
Proszę zawrzeć frazę „stypendium_konkurs” w temacie maila.
Wnioski muszą zawierać
• CV kandydata,
• wykaz dorobku naukowego kandydata ze wskazaniem jego/jej predyspozycji do pracy naukowej (m.in. wykaz publikacji i wystąpień na konferencjach, informacje o udziale w projektach, działalności w kołach naukowych, nagrodach itp.); wnioskodawców zapraszamy również do załączenia portfolio związanego z programowaniem lub opisu osiągnięć programistycznych/zakończonych projektów,
• krótkie oświadczenie o zainteresowaniach badawczych.
Proces selekcji
Ostateczny wybór kandydatów do projektu zostanie dokonany w trybie konkursowym, na podstawie oceny dorobku naukowego, umiejętności naukowych oraz rozmowy kwalifikacyjnej z najlepszymi kandydatami. Rekrutacja do projektu nastąpi na podstawie Regulaminu przyznawania stypendiów NCN.
W celu pełnego rozpatrzenia, wnioski należy składać do 26 maja 2026 roku. Ostateczny wynik naboru do projektu powinien być znany do 29 maja 2026 roku.
Prosimy o umieszczenie w CV następującego oświadczenia:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz.U.2016, poz. 922 z późn. zm.).”

Data dodania ogłoszenia: 2026-05-13 12:37:44

« wróć do ofert pracy