Uroczystość wręczenia Nagrody Narodowego Centrum Nauki


Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Regionalna Konferencja Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA) zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody Narodowego Centrum Nauki.

Nagroda przyznana zostanie młodym uczonym za znaczące osiągnięcia naukowe, dokonane w ramach badań podstawowych prowadzonych w polskiej jednostce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem badań finansowanych ze środków pochodzących z konkursów. Nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych przyzna Kapituła konkursu, w skład której wchodzą Dyrektor i Rada Narodowego Centrum Nauki oraz przedstawiciele fundatorów nagrody. Wyróżnienie przyznane zostanie w trzech obszarach badawczych: Nauki Humanistyczne, Społeczne i o Sztuce, Nauki o Życiu oraz Nauki Ścisłe i Techniczne.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostaną przykładowe projekty, które otrzymały finansowanie w poszczególnych konkursach NCN. Kierownicy projektów przedstawią główne zadania i cele badawcze, opowiedzą o kolejnych etapach pracy naukowej.

Uroczystość zamknie koncert Kwartetu Śląskiego, jednego z najbardziej popularnych kwartetów smyczkowych w Polsce.

Uroczystość ma charakter zamknięty i wymaga wcześniejszej rejestracji (promocja@ncn.gov.pl) na podstawie otrzymanego zaproszenia.