Webinarium informacyjne na temat programu POLONEZ BIS


Wednesday, 25 August 2021

W piątek 10 września 2021 r. o godz. 9:00 (CEST) odbędzie się webinarium informacyjne dla instytucji zainteresowanych goszczeniem badaczek i badaczy w ramach programu POLONEZ BIS. Konkurs przeznaczony jest dla doświadczonych zagranicznych naukowców, którzy na 24 miesiące przeprowadzą się do Polski.

W trzech naborach programu zrekrutowanych zostanie 120 osób. Naukowcy zakwalifikowani w konkursie mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia – wynagrodzenie w wysokości 53,5 tys. euro rocznie i grant badawczy do 100 tys. euro. Ich pobyt w Polsce uzupełni także cykl atrakcyjnych szkoleń oraz współpraca ze startupami i organizacjami pozarządowymi.

Konkurs rozpocznie się 15 września, a nabór wniosków potrwa do 15 grudnia. Webinarium będzie dobrą okazją do odpowiedzenia na pytania m.in. o to jakie instytucje mogą przyjmować naukowców w ramach programu POLONEZ BIS, czy jednostka może przyjąć naukowca, któremu nadała stopień doktora lub jakie będą kryteria oceny warunków oferowanych przez instytucje przyjmujące. Webinarium będzie prowadzone w języku polskim za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Aby usprawnić przebieg przewidzianej podczas webinarium sesji Q&A, prosimy o zamieszczanie pytań dot. konkursu z wyprzedzeniem, w formularzu. 

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie.

Dodatkowe informacje o programie POLONEZ BIS.