Jubileusz online


Tuesday, 7 September 2021

9-10 września Narodowe Centrum Nauki świętować będzie 10-lecie swojej działalności. W ciągu ponad dekady ogłosiliśmy 200 konkursów i przyznaliśmy ponad 23 tys. grantów. Święto NCN jest więc świętem nauki oraz badaczek i badaczy z całego kraju.

Jubileusz NCN będzie trwał dwa dni. 9 września o godz. 18.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się uroczysta gala. 10 września w Międzynarodowym Centrum Kultury o godz. 10.00 rozpocznie się konferencja, której uczestnicy rozmawiać będą o nauce w czasie pandemii oraz polityce otwartego dostępu – Open Access. O swoich badaniach opowie także trójka laureatów konkursów NCN.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: 10 lat NCN.

Świętujmy wspólnie

Obchody 10-lecia NCN będą transmitowane na żywo na stronie 10latncn.wydarzeniaonline.pl, na naszym profilu na Facebooku oraz kanale YouTube. Platforma online umożliwia komentowanie i zadawanie pytań. O szczegółach wydarzenia na bieżąco informujemy w naszych mediach społecznościowych na Twitterze, Facebooku, Linkedinie, Instagramie.

Wszystkich naukowców, uczelnie, instytuty, a także instytucje związane z nauką zapraszamy do włączenia się w nasze obchody jubileuszowe. Zachęcamy do zdalnego uczestnictwa w wydarzeniach oraz publikacji materiałów i postów o sukcesach naukowców będących laureatami konkursów NCN z hashtagiem #10latNCN, #10yearsNCN.