CHANSE
CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) to koordynowany przez NCN program realizowany przez 27 instytucji finansujących badania naukowe z 24 krajów europejskich. Głównym celem programu CHANSE jest ogłoszenie konkursu na międzynarodowe projekty badawcze pt. Transformations: Social and cultural dynamics in the digital age. Do zadań CHANSE należy finansowanie wysokiej jakości międzynarodowych projektów badawczych oraz inspirowanie współpracy między naukowcami a różnymi grupami interesariuszy, takimi jak: organizacje pozarządowe, instytucje kultury, prawodawcy, decydenci, szkoły itp.
Program CHANSE powstał w wyniku współpracy sieci HERA i NORFACE, wspierających badania naukowe w obszarze, odpowiednio, humanistyki i nauk społecznych. Konsorcjum CHANSE pozyskało grant w wysokości 10 mln EUR pochodzący z Programu Ramowego UE Horyzont 2020.
Konkurs
Transformations: Social and cultural dynamics in the digital age (w trakcie oceny)
Zapraszamy do udziału w konkursie CHANSE Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age ogłaszanym przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy z 25 organizacjami finansującymi badania naukowe w Europie. Szczegółowy zakres tematyczny konkursu znajduje się w ogłoszeniu o konkursie.
O finansowanie w konkursie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 4 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 4 krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.
W konkursie uczestniczą następujące kraje: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania
Proces składania wniosków przebiega dwuetapowo:
- Etap pierwszy:
- poziom międzynarodowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi wspólnego wniosku skróconego tzw. Outline Proposal w języku angielskim. Outline Proposal jest składany przez lidera projektu (tzw. Project Leadera) w imieniu międzynarodowego konsorcjum za pomocą systemu elektronicznego EPSS: https://proposals.etag.ee/chanse/.
UWAGA: na etapie składania wniosków skróconych na poziomie międzynarodowym, polscy wnioskodawcy nie składają do NCN żadnych dokumentów.
- Etap drugi:
- poziom międzynarodowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi pełnego wniosku wspólnego tzw. Full Proposal w języku angielskim. Full Proposal jest składany przez lidera projektu (tzw. Project Leadera) w imieniu międzynarodowego konsorcjum za pomocą systemu elektronicznego EPSS: https://proposals.etag.ee/chanse/.
- poziom krajowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy wniosku krajowego dotyczącego polskiej części projektu, który należy złożyć do NCN w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF w terminie do 7 dni po upływie terminu składania wniosków wspólnych pełnych na poziomie międzynarodowym. Prosimy o zapoznanie się z procedurą składania wniosków do NCN
Harmonogram konkursu:
- Termin składania skróconych wniosków wspólnych (tzw. Outline Proposals): 7 maja 2021 r. (14:00 CET)
- Zaproszenie do składania pełnych wniosków wspólnych (tzw. Full Proposals): wrzesień 2021 r.
- Termin składania pełnych wniosków wspólnych (tzw. Full Proposals): 7 grudnia 2021 r. (14:00 CET)
- Termin składania wniosków krajowych w systemie ZSUN/OSF: 14 grudnia 2021 r.
- Wyniki konkursu: maj/czerwiec 2022
W konkursie CHANSE można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.
Całkowita wysokość środków finansowych przeznaczonych przez NCN na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w konkursie wynosi 1 mln EUR.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia i dokumentacją konkursową.
Kontakt:
- Dr Malwina Gębalska, koordynator programu CHANSE
- Michał Kaczmarek, biuro programu CHANSE
- Tomasz Kalita, biuro programu CHANSE
Więcej informacji: www.chanse.org